شب های ایرانی

 
شب‌های ایرانی
 
 


ایران، شب‌های ایرانی و زندگی شبانه در ایران.
شب‌های ایرانی در شهر‌های بزرگ با شهر‌های کوچک تفاوتش بسیار است. برخلاف شهر‌های کوچک که مردم، شب‌ها به خوابی عمیقی فرو می‌رودند؛ در شهر‌های بزرگ تازه شبگردی شروع می‌شود. در اصل شبگردی جزئی از زندگی مردم در شهر‌های بزرگ شده‌است. زندگی شبانه در ایران به واسطه‌ی چند دلیل رو به افزایش است. بعضی از مردم شب‌ها از مشغله‌ی کاری فارغ می‌شوند و بعضی از مردم دوست دارند در خنکای شب به تفریح و خرید بپردازند. امکانات تفریحی و تغذیه‌ای باعث شده که مردم به خیابان‌ها بیایند. بعضی ها به دنبال پیاده روی و بعضی‌های دیگر به دنبال گردش. اما بعضی وقت‌ها، شب‌های ایرانی با بعضی از مکان‌ها گره خورده که شب‌هایش صفا دارد. اگر به دنبال شهر‌های همیشه بیدار می‌گردید؛ جای خوبی را انتخاب کردید.

 
 


تهران
در تهران ساعت‌ها را کنار بگذارید چون تفریح و حتی کار در تمام ساعات شبانه روز جاریست. در واقع شب‌های ایرانی در تهران معنا می‌شود. رستوران‌ها و کافه‌هایی که تا نصف شب باز هستند. مردمی که به دور از ترافیک و آلودگی هوای روز، به تفریح مشغولند. خیابان سی تیر خیابان خوشمزه، مملو از کافه‌ها، کافه‌های سیار، موسیقی خیابانی، غرفه‌های غذایی. آشتی آب و آتش در پارک آب و آتش، اینجا‌ هم کافه‌های شبانه بر پاست. اما بام تهران است و خلوت شبانه، اگر یک قابلمه آبگوشت با خود به آنجا نبردید؛ نگران نباشید؛ که این بام پر از فودکورت و کافه و بوفه است. امام زاده صالح هم که دوای دلتنگی است در اینجا شب‌های ایرانی را با طعمی از خاطره نوش جان کنید. درکه و دربند ‌هم که از پاتوق‌های قدیمی، برای گذراندن شب است. اگر جیبتان همراهی می‌کند سری به برج میلاد بزنید.

 
 
 
 


اصفهان
اگر یک شب از هتل محل اقامتتان دل بکنید یک سفر در شهر بکنید. خواهید دید شب‌های ایرانی در کنار معماری ایرانی چه قدر روح نواز است. پل خواجو، آواز خوانی گردشگران، عکاس پیر شهر، کاشی کاری و قدم زدن در تاریخ. نقش جهان، کاخ عالی قاپو، بازار قیصریه، مسجد شیخ لطف الله، مسجد شاه، یک دور در میدان و یک کاسه آش رشته‌ی داغ داغ. کوهستان صفه، بازدید اصفهان از آن بالا و یک گشت در کافه‌ها و رستوران‌هایش، اگر هوس گشت و گذار به سرتان زده چهار باغ گزینه‌ی خوبی است.

 
 
 
 


شیراز
در سفر به ایران، سفر به شیراز را از یاد نبریم. این شهر، شهر عارفان و شاعران و عاشقان است. مگر می‌شود؛ در شب به حافظیه نرفت؟ من که می‌گویم نه. شب‌های ایرانی، غذای ایرانی، رستوران شاطرعباس، صوفی، هفت خوان و شرزه از رستوران‌هایی هستند که شب‌‌های ایرانی را می‌توانید با کلم پلو، هویچ پلو و شکر پلو شیرازی سپری کنید. بازار‌های شبانه‌ی شیراز، تازه شب‌ها از 12 به بعد بیدار می‌شوند پس اگر صبح از شیراز خارج می‌شوید و هنوز سوغاتی نگرفته اید؛ یک سر به این‌ بازار‌ها بزنید شاید سوغاتی ارزان پیدا کردید.

 
 
 
 


مشهد
سفر به ایران بدون مشهد و شب‌های ایرانی بدون حرم آقا امام رضا مگر می‌شود؟ در‌های حرم آقا هر لحظه از شبانه روز به روی زائرانش باز است. از قدیم گفته اند هم زیارت هم تجارت، بله، تجارت در مشهد؛ شب و روز نمی‌شناسد و هر لحظه می‌توانید به بازار بروید خرید کنید و در کافه‌ها و رستوران‌های شهر کمی هم به شکمتان برسید. نائب الزیاره باشید.

 
 
 
 


تبریز
اگر قصد سفر به تبریز را دارید نگران بسته شدن موزه‌ها و اماکن فرهنگی نباشید. پارک ائل گولی تبریز از محبوب‌ترین مکان‌های تبریزی‌هاست. یه دور دور استخر بزرگش می روی و گشنگی و تشنگیت را در کافه‌های کوچکی اطراف استخر برطرف میکنی. شب‌های ایرانی در کنار یک زمستان سرد، یک ائل گولی و یک بشقاب باقالا (پخله). مطمئن باشید؛ طعمش از یادتان نخواهد رفت. پارک موزیکال ولیعصر و رقص قطرات آب و ریتم دلنشین آهنگ شما را یاد آبنمای دبی خواهد انداخت. لونا پارک ائل گولی، باغلار باغی و پیاده راه شهریار از مکان‌های شب گردی دیگر در تبریز است.

 
 
 
 


کیش
شب‌های ایرانی در اقیانوسی‌ترین شهر ایران. با موسیقی‌ها و کنسرت‌های شبانه. هتل‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های همیشه باز و آماده‌ی پزیرایی. کیش، شهر گردشگری.

 
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

همسفر گرامي
با توجه به شيوع ويروس كرونا
لطفا جهت اطلاع از نرخ پكيج ها تا اطلاع ثانوي با شركت تماس حاصل فرماييد