ضریح شش گوشه امام حسین (ع)

 
 
 
اربعین و سفر به کربلا
 
 
هر ساله در نزدیکی اربعین یعنی چهلمین روز شهادت امام حسین جمعی از شیعیان قصد سفر به کربلا را می کنند و پای پیاده مسیری را تا کربلا طی می کنند. در این مسیر سوگواری های خاصی انجام می شود که معمولا جزو رسم و رسومات شیعیان می باشد. اربعین یکی از بزرگترین پیاده روی های جهان است که یک ستون بسیار قدرتمند در مذهب شیعیان می باشد، عزاداری در محرم و صفر بزرگترین عزاداری شیعیان نیز می باشد به طوری که این دو ماه را شیعیان سوگواری می کنند و تا ده شب اول ماه محرم را نیز در مسجدها تجمع کرده و به سوگواری می پردازند.
 
 
 
 
نمایش عظیم پیاده روی اربعین
پیاده روی اربعین که یک پیاده روی بسیار بزرگ و چند میلیونی است هر ساله توسط تمامی کشورهای شیعه انجام می شود و قدمت چند صد ساله را در جمع شیعیان دارا است که چند سالی است که به صورت گسترده انجام می شود زیرا قبل تر به دلیل رهبر سابق عراق این کار ممنوع شده بود. اولین پیاده روی اربعین را حضرت زینب و امام سجاد انجام دادند که از شام تا کربلا را پیاده طی کردند تا به مراسم چهلم امام حسین برسند و او را تشییع کنند.
 
 
 
 
شور و شوق مراسم اربعین
همانطور که گفته شد پیاده روی اربعین را یک جمعیت میلیونی انجام می دهند و با شور و شوق بسیار بالایی این حرکت نمادین را در جهان به نمایش میگذارند، بعضی ها در این پیاده روی کفش ها را نیز در می آورند و با پای برهنه این سفر را ادامه می دهند تا گناهانشان با هر قدمی که بر می دارند از بین برود و تبدیل به دعای خیر و خوبی شود. در این مسیر به تازگی موکب ها و حجره هایی تاسیس شده اند که به زائران خدمت می کنند و کمک حال زائران هستند، اکثر این حجره ها را مردم عادی مدیریت می کنند و هر کسی با هر توانی که دارد می خواهد که زائران را یاری نماید.
 
 
 
 
در این حجره ها انواع غذاخوری ها و موکب های استراحت وجود دارد و عده ای به رفع خستگی آنان کمک می کنند. تمامی خدمات این مراکز رایگان است و تنها به جهت رفاه حال زائران و انجام کار خیر می باشد. به طوری که این افراد بدون هیچ گونه چشم داشت و منتی کمک حال زائرین می شوند و کمک می کنند تا با قدرت به حرم امام حسین بروند. آن ها این کار را به قدری بالا می دانند که حاضرند جانشان را نیز در این راه فدا کنند.
 
 
 
 
 
 
گردآورنده : سمیرا میرکاظمی
 
 
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همسفر گرامي
با توجه به شيوع ويروس كرونا
لطفا جهت اطلاع از نرخ پكيج ها تا اطلاع ثانوي با شركت تماس حاصل فرماييد